LIETUVOS EKSTREMALAUS BĖGIMO ASOCIACIJA

APIE

OCR (Obstacle Course Race) arba  lietuviškai Ekstremalus bėgimas

tai sportas, kurio esme yra bėgimas įveikiant įvairias kliūtis. Varžybos vyksta organizatorių paruoštuose kliūčių ruožuose, panašiuose į  treniruotėms naudojamus kariuomenės spec. pajėgų kliūčių ruožus. Iš ten ir buvo pasiskolintas pirmūjų varžybų konceptas. 

SPORTAS TINKANTIS KIEKVIENAM!

Varžybos trunka nuo pusvalandžio iki 24 valandų, todėl be greičio ir jėgos, yra labai svarbi sportininko ištvermė. Kliūtys gali būti tiek dirbtines, tiek ir natūraliai gamtoje susiformavusios. Tai gali būti įvairios struktūros, kurias reikia perlipti, peršokti, pereiti balansuojant, vandens ar ugnies kliūtys, purvo duobes, skardžiai, kalnai ir tt. Jos dažnai kuriamos specialiai stengiantis sužadinti pagrindines žmogaus baimes: ankštų, tamsių, uždarų erdvių, ugnies, ledinio ir tamsaus vandens, aukščio. Šiame sporte dominuoja rizika ir loginis mąstymas. Todėl (kaip jau supratote iš pavadinimo) tai yra viena iš ekstremalaus sporto šakų.

Iki kvalifikacijos Lietuvoje į Europos čempionatą liko..

Day(s)

:

Hour(s)

:

Minute(s)

:

Second(s)

Sveikos gyvensenos propogavimas

Kaip ir kiekviename sporte, čia yra svarbi disciplina ir gebėjimas palaikyti sveiką gyvenseną. Šiame sporte reikia ir didelės ištvermės, jėgos ir netgi svarbu turėti stiprią širdį, kuri būtų treniruojama dirbti dideliu spaudimu. Norint šiuo sportu užsiimti daugiau, negu tiesiog mėgėjiškai, reikia ne tik daug bėgioti, bet ir sunkiai sportuoti. Svarbu susidaryti tokią sporto programą, kuri treniruotų jūsų širdį, ištvermę ir netgi jėgą. Ekstremaliame bėgime tenka ir laipioti, todėl stiprus stuburas yra itin didelis privalumas.

Varžybų dalyviai skirstomi į kategorijas pagal lytį, amžių ir pagal sportinius pasiekimus. Megėjų kategorijoje gali dalyvauti visi norintys, kai į elito kategoriją gali patekti tiktai sportininkai turintys gerų rezultatų istoriją arba įvykdę tam tikrus normatyvus. Bėgant elito kategorijoje galima kvalifikuotis į Europos ir pasaulio čempionatus.

Lietuvoje Ekstremalusis bėgimas dar tik žengia savo pirmuosius žingsnius, bet jau turime kelis pakankamai gerai organizuotus Ekstremalaus bėgimo renginius tokius kaip “Bebro Kelias” ar “Alfa Run”, kuriame galima kvalifikuotis į OCR  Europos čempionatą.

Alicia Milano, Divi Full Marathon – 1st Place

PRENUMERATA

PASIRAŠYK NAUJIENLAIŠKIUI IR GAUK VISĄ NAUJAUSIĄ INFORMACIJĄ

Kas nutinka smegenims nustojus sportuoti 10 dienų?

Kas nutinka smegenims nustojus sportuoti 10 dienų?

Straipsnis paimtas iš Tranzo Būsena http://www.tranzobusena.lt/atmintis/kas-nutinka-smegenims-nustojus-sportuoti-10-dienu/?fbclid=IwAR08vbqun6LScaquVTQjz67WNESBzCbT6EyGmzSedvG3_pf5PTxli0FUDpU Skaitantieji Tranzo būseną tikriausiai jau žino, kad fizinis aktyvumas ir...

read more
Apie Ekstremalų bėgimą

Apie Ekstremalų bėgimą

Ekstremalus bėgimas – sparčiai populiarėjanti sporto šaka, reikalaujanti greičio, jėgos, ištvermės bei drąsos. Ekstremalaus bėgimo asociacija skelbia, kad atėjo laikas formuoti Lietuvos komandą į Europos čempionatą, ir visus norinčius skatina registruotis į bėgimą...

read more

REMĖJAI IR PARTNERIAI

DĖKOJAME SAVO REMĖJAMS IR PARTNERIAMS

PRISIJUNK

TAPK NARIU!

Tapk nariu ir atrask šį nuostabų sporta!