Kas Yra OCR?

KAS YRA OCR?

OCR (Obstacle Course Race) arba lietuviškai Ekstremalus bėgimas tai sportas, kurio esme yra bėgimas įveikiant įvairias kliūtis. Varžybos vyksta organizatorių paruoštuose kliūčių ruožuose, panašiuose į treniruotėms naudojamus kariuomenės spec. pajėgų kliūčių ruožus. Iš ten ir buvo pasiskolintas pirmūjų varžybų konceptas. Varžybos trunka nuo pusvalandžio iki 24 valandų, todėl be greičio ir jėgos, yra labai svarbi sportininko ištvermė. Kliūtys gali būti tiek dirbtines, tiek ir natūraliai gamtoje susiformavusios. Tai gali būti įvairios

struktūros, kurias reikia perlipti, peršokti, pereiti balansuojant, vandens ar ugnies kliūtys, purvo duobes, skardžiai, kalnai ir tt. Jos dažnai kuriamos specialiai stengiantis sužadinti pagrindines žmogaus baimes: ankštų, tamsių, uždarų erdvių, ugnies, ledinio ir tamsaus vandens, aukščio.

 

Varžybų dalyviai skirstomi į kategorijas pagal lytį, amžių ir pagal sportinius pasiekimus. Megėjų kategorijoje gali dalyvauti visi norintys, kai į elito kategoriją gali patekti tiktai sportininkai turintys gerų rezultatų istoriją arba įvykdę tam tikrus normatyvus. Bėgant elito kategorijoje galima kvalifikuotis į Europos ir pasaulio čempionatus.

 

Lietuvoje Ekstremalusis bėgimas dar tik žengia savo pirmuosius žingsnius, bet jau turime kelis pakankamai gerai organizuotus Ekstremalaus bėgimo renginius tokius kaip "Bebro Kelias" ar "Alfa Run". Deja, kol kas nei viename iš šių renginių nėra galimybes kvalifikuotis į Europos ar pasaulio čempionatus.

 

 

Apie artimiausius Lietuvoje ir artimame užsienyje vykstančius renginius galite sužinoti paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Copyright @ All Rights Reserved

 

info@ocrlithuania.com